sobota, 23 czerwca 2012

finał wymianki podróżniczej u Diany

Witajcie :)

dzisiaj za sprawą Diany i Alicji wybierzemy się w podróż do Barcelony :)

Barcelona jest jednym z najbardziej fascynujących miejsc w Europie.
Nigdzie indziej nie znajdziesz takiej różnorodności w jednym miejscu: wielu przepięknych parków, pieszych promenad i deptaków, plaży, klimatycznego Starego Miasta, tylu muzeów i historycznych, zabytkowych budowli, i wielu, wielu innych. I dzięki temu z roku na rok przybywa tu coraz więcej turystów, tworząc tu niezapomnianą, wspaniałą atmosferę. To drugie co do wielkości miasto Hiszpanii. Leży w jej północno wschodniej części i jest stolicą prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Początki miasta datują się na III wiek p.n.e kiedy to założona przez Rzymian, była jednym z ważniejszych miast kupieckich wokół Morza Śródziemnego. 

Miejsca, które warto zobaczyć w Barcelonie:

•             Sagrada Familia. Świątynia Pokutna Świętej Rodziny zaprojektowana przez Antoniego Gaudiego. To niepowtarzalna, secesyjna świątynia rzymskokatolicka. Jej budowa trwa już przeszło 100 lat – została zapoczątkowana w 1882 roku i trwa do dzisiaj. Koniec prac jest przewidziany na rok 2026.
•             La – Rambla ( Ramblas ) to najsłynniejsza, najbardziej ruchliwa i bardzo popularna wśród turystów i miejscowych ulica Barcelony. Deptak ten ma długość 1 km i składa się z mniejszych uliczek prowadzących od Placa de Catalunya do nadbrzeża. Pełno tu straganów, kawiarenek, często odbywają się tam uliczne przedstawienia mimów, tancerzy i aktorów.
•             Starówka miasta ( Barri Gótic / Barrio Gótico ) to dzielnica w stylu gotyckim z XIV / XV w. Z pozostałościami dawnych murów miejskich z czasów Rzymian (IV w. n. e.), ratuszem będącym siedzibą rządu Katalonii, katedrą gotycką Santa Eulalia oraz Muzeum Picassa.
•             Park Guell to duży ogród w północno – centralnej części miasta zaprojektowany przez Antoniego Gaudiego. Nie jest to zwykły park, już od wejścia można zobaczyć dziwaczne budowle, rzeźby i mozaiki.
•             Magiczna Fontanna (La Font Magica) to ogromna fontanna wybudowana u podnóża wzgórza Montjuic. Każdego wieczora można podziwiać odbywające się co godzinę i trwające 15 minut widowisko „woda, światło i dźwięk”. Podczas pokazów w takt muzyki, z setek dysz fontanny wydobywają się strumienie wody o zmiennym ciśnieniu, tworząc rozmaite przestrzennie ukształtowane elementy i figury. Wszystko jest podświetlane zmieniającymi się światłami o różnych kolorach.
•             Dodatkowo warto zobaczyć secesyjne budynki autorstwa Antoniego Gaudiego – Casa Vicens, Casa Batllo, Casa Mila.

 Innym ciekawym miejscem jest Camp Nou ( jeden z największych obiektów sportowych Europy, własność klubu piłkarskiego FC Barcelona).
to tyle z teorii
teraz praktyka :)

tak wygląda całość paczki:


jak widzicie dostałam piękne kolczyki, album na zdjęcie "Carmen", kalendarz ze zdjęciami budynków Gaudiego, którego bardzo lubię, kartka również z domem Gaudiego, no i przydaśki: koronka, guziczki,  zestaw do wyszywania i słodkości


i zbliżenie na kolczyki w stylu Gaudiego,
mają cudowne kolorki i ślicznie się prezentują w uszach  :)


wszystko jest bardzo starannie wykonane i pięknie zapakowane


ja natomiast zapraszam was do Paryża
nigdy tam nie byłam, 
ale marzy mi się wizyta w Muzeum Orsay  (kocham impresjonistów miłością pierwszą i szczerą )

jeszcze kilka ciekawych miejsc by się znalazło ;)

to paczka którą przygotowałam:

przypominam o przysłaniu zdjęć paczek z wymianki "Raz na ludowo"

paczki w poniedziałek powinny być u adresatek, natomiast we wtorek publikuję foto-podsumowanie


3 komentarze:

  1. Cieszę się, ze prezenty Ci się podobają. Dziękuję za wspólna zabawę i równie piękne prezenty! Paczki dotarły do mnie bez przeszkód. Pozdrawiam serdecznie!:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dziękuję za udział w wymiance, przygotowałyście wspaniałe prezenty, mam nadzieję że foto mojego prezentu ludowego doszło

    OdpowiedzUsuń